Головна » 2013 » Грудень » 22
В шахово-шашковому клубі „Шахрад” Харківського національного університету радіоелектроніки пройшов Меморіал з інтелектуальних видів спорту пам’яті  ректора ХНУРЕ,  почесного президента ШШК „Шахрад” Михайла Федоровича Бондаренко.
           Ректор ХНУРЕ, Почесний громадянин Харкова, професор, член-кореспондент Національної Академії наук України М.Ф.Бондаренко пішов з життя 1 вересня 2013 р. Він очолював університет протягом 19 років, завдяки йому в 2001 р. університет набув статусу Національного. Вісім років тому  саме завдяки його підтримці в університеті був створений шахово-шашковий клуб „Шахрад”, почесним президентом якого всі ці роки був М.Ф.Бондаренко.
          В рамках Меморіалу проведено 5 турнірів – 3 з шахів і 2 з шашок.
Турнір з класичних шашок-64 пройшов за швейцарською системою в 7 турів. В турнірі взяли участь 16 спортсменів, серед яких 1 гросмейстер та 5 майстрів спорту. Переміг в турнірі студент ХНУРЕ міжнародний майстер Владислав Мазур, який набрав 12 очок. На 2 місці гросмейстер Юлія Макаренкова – 10 очок.  3 місце з результатом 9 очок посів ще один студент ХНУРЕ майстер спорту В’ячеслав Новицький, який за коефіцієнтом випередив майстрів Олексія Халіна та Леоніда Ципеса, які так само набрали по 9 очок.
          В турнірі з швидких шашок-100 взяли участь 14 шашкістів (1 гросмейстер, 7 майстрів). Турнір так само проходив за швейцарською системою у 7 турів. Переможцем турніру став майстер спорту з Донецька Ілля Токмаков, який набрав 11 очок. На 2 місці Владислав Мазур – 10 очок. 3 – 4 місця розділили Олексій Халін та Леонід Ципес – по 9 очок. За додатковими критеріями 3 місце посів О.Халін.
          Переможці обох турнірів нагороджені кубками, призери – дипломами і медалями. Учасники, які посіли 1 – 6 місця в турнірі з шашок-64 та 1 – 3 місця в турнірі з шашок-100, отримали призи. Загальний призовий фонд турнірів з шашок склав 3000 гривень. Також спеціальні призи отримали наймолодші на найстаріші учасники турнірів.