У змаганнях з класичної, швидкої, блискавичної ігор взяли участь 42 спортсмена з 6 областей України (Дніпропетровська, Запорізька Львівська, Миколаївська, Полтавська, Харківська) та міста Києва.
Найбільше нагород у особистих турнірах серед чоловіків та серед жінок вибороли шашкісти Дніпровщини – 13 (4 золотих, 4 срібних, 5 бронзових) медалей. По два рази на п’єдестал піднімалися представники Миколаївщини (1 золото, 1 срібло) та Запоріжжя (2 бронзи). Ще одна медаль (1 бронза) на рахунку киян.
У командному заліку, до якого увійшли кращі результати двох чоловіків та однієї жінки, впевнену перемогу в усіх трьох видах програм вибороли спортсмени Дніпровщини – 3 золотих кубка. Харків’яни та кияни мають в своєму активі по 2-му та 3-му місцю (всього на п’єдестал вони підіймалися по два рази). Пробивалися до трійки призерів командного заліку також запорізькі та миколаївські спортсмени.
Переможці та призери (класична гра) 19-23 лютого 2024 року
Чоловіки (вікові обмеження відсутні)
1. Колєсніков Матвєй (мс, Миколаївська область) – 13 з 16 очок
2. Коробський Олександр (мс, Дніпропетровська область) – 12
3. Демченко Ілля (мс, Дніпропетровська область) – 11
Жінки (вікові обмеження відсутні)
1. Коротка Олена (гр., Дніпропетровська область) – 14 з 14 очок
2. Губарєва Ольга (гр., Дніпропетровська область) – 11
3. Носарєва Альона (мс, Запорізька область) – 10
Командний залік
1. Дніпропетровська область – 68 очок
2. Запорізька область – 36 очок
3. Миколаївська область – 25 очок
Переможці та призери (швидка гра) 24 лютого 2024 року
Шановні керівники місцевих осередків НФШУ та організатори змагань!
Згідно з Єдиним календарем планом заходів Мінмолодьспорту на 2024 рік планувалось проведення з 11 по 17 березня п.р. чемпіонату України серед молоді, юніорів та юнаків (шашки-64, класична, швидка, блискавична гра) (далі - змагання).
Проте на даний час організатори змагання з Івано-Франківська, які попередньо надали інформацію щодо готовності проведення змагання, через часті повідомлення щодо замінування шкіл не можуть взяти на себе проведення змагання у зазначені терміни.
Тому вони пропонують проведення змагань у період канікул, наприклад, в першій половині червня тощо.
У даній ситуації терміни проведення можуть бути іншими, в залежності від пропозицій інших потенційних організаторів.
Заявки на проведення змагання направляються від осередків до 24.02.2024 на адресу: nastya.glushko.2000@gmail.com.
В першу чергу будуть розглядатись заявки, які отримають дозволи на проведення змагання від відповідних військових адміністрацій.
Організатори повинні забезпечити в безпосередній близькості від приміщення для гри якісне укриття. Також додатково необхідно надати інформацію щодо орієнтовної вартості проживання і харчування учасників змагань, а також віддаленості місць проживання та харчування від місця проведення заходу.
Підписано регламент проведення Кубку України з шашок (шашки-64), в рамках якого відбудуться змагання з класичної, швидкої та блискавичної ігор у м. Кам’янське (Дніпропетровська область).
Головний суддя змагань та відповідальна особа за дотримання учасниками відповідних санітарних та протиепідемічних заходів під час проведення змагань: Губарєв Ігор Володимирович (суддя другої категорії, м. Камянське; тел. +38(067) 523-43-52, e-mail: igorgubarev07@gmail.com).
До участі у змаганнях допускаються спортсмени областей, міст Києва і Севастополя, АР Крим, міст, ФСТ, ДЮСШ, спортивних клубів.
Види програми: класична, швидка, блискавична гра. Вікові групи учасників змагань: чоловіки та жінки (вікові обмеження відсутні). Рівень допуску до змагань: спортсмени не нижче першого спортивного розряду.
Змагання особисто-командні, проводяться відповідно до Правил.
Спортсмени, які у змаганнях з класичної гри посіли 1-5 місця у жінок та 1-6 місця у чоловіків, отримують право участі у чемпіонаті України з шашок (шашки-64, класична гра, фінал) 2024 року.
Допускається проведення змагань за умови, що в індивідуальних видах програми братимуть участь не менше 5-ти спортсменів.
Попередні заявки на участь у змаганнях подаються не пізніше за 5 днів до початку змагань.
На сайті Мінмолодьспорту розміщено проект ЗКУ з неолімпійських видів спорту.
Запрошуємо усіх тренерів, спортсменів тощо направляти відповідну інформацію (у разі необхідності внесення змін до складу ЗКУ з шашок на 2024 рік) на адресу електронної скриньки Анастасії Глушко: nastya.glushko.2000@gmail.com.
Термін подання інформації - до 26.12.2023 включно.
Сергій Юшкевич з Харкова здійснив дослідження і впорядкував список видань, що були надруковані в Україні і які повністю або частково присвячені шашковій композиції. Цікава інформація охоплює 30-річчя незалежності нашої держави: період з 1992 по 2022 роки.
ФОРМА РЕЄСТРАЦІЇ на змагання – ЧУ з шашок серед ветеранів фізичної культури і спорту (шашки-64, шашки-100)
Місце проведення: Кам'янське (Дніпропетровська область). Головний суддя: Попруга Віталій Олександрович Телефони: +38(093) 66-22-33-1, +38(068) 66-22-33-1 e-mail: draughts.com.ua@gmail.com
До участі у змаганнях допускаються спортсмени областей, міст Києва і Севастополя, АР Крим, міст, ФСТ, спортивних клубів, а також спортсмени за запрошенням Федерації.
Види програми: класична, швидка, блискавична гра. Вікові групи учасників змагань: чоловіки та жінки - не молодше 1973 р.н.. Рівень допуску до змагань: спортсмени, що мають рейтинг: 2250 для чоловіків та 2150 для жінок.
Сьогодні, 29.11.2023, після тривалої хвороби помер тренер Кузьмінський Іван Данилович (07.07.1950-29.11.2023). Іван Данилович понад 40 років працював тренером з шашок у Полтавському палаці дитячої та юнацької творчості. Серед його вихованців ряд майстрів спорту, за час роботи завдяки йому з шашковим спортивним мистецтвом познайомилися сотні вихованців, тривалі проміжки часу він залишався єдиним дитячим тренером в області. Створив значний доробок шашкової композиції. Світла пам’ять!
У зв'язку із технічними обставинами місце проведення Чемпіонату України з шашок-100 буде змінено. Про остаточне рішення по цьому питанню стане відомо у суботу, 25.11.2023, після 18:00.
Для уточнень звертатися до головного судді змагань Балтажи Костянтин Георгійович (суддя національної категорії, м. Івано-Франківськ; тел. +380504547640, +380985040538, e-mail: baltazhy@ukr.net).
Підписано регламент проведення чемпіонату України з шашок (шашки-100), в рамках якого відбудуться змагання з класичної, швидкої та блискавичної ігор у м. Івано-Франківськ.
Головний суддя змагань та відповідальна особа за дотримання учасниками відповідних санітарних заходів під час проведення змагань: Балтажи Костянтин Георгійович (суддя національної категорії, м. Івано-Франківськ; тел. +380504547640, +380985040538, e-mail: baltazhy@ukr.net.
До участі у змаганнях допускаються спортсмени областей, міст Києва і Севастополя, АР Крим, міст, ФСТ, ДЮСШ, спортивних клубів.
Види програми: класична, швидка, блискавична гра. Вікові групи учасників змагань: чоловіки та жінки (вікові обмеження відсутні). Рівень допуску до змагань:
з класичної гри – спортсмени з особистим рейтингом не нижче 2300 у чоловіків та 2200 у жінок;
з швидкої та блискавичної гри – спортсмени не нижче першого спортивного розряду.
Змагання особисті, проводяться відповідно до Правил.
Допускається проведення змагань за умови, що в індивідуальних
... Читати далі »
Підписано регламент проведення чемпіонату України з шашок (молодь, юніори, юнаки, шашки-64), в рамках якого відбудуться змагання з класичної, швидкої та блискавичної ігор у м. Івано-Франківськ.
Головний суддя змагань та відповідальна особа за дотримання учасниками відповідних санітарних та протиепідемічних заходів під час проведення змагань: Балтажи Костянтин Георгійович (суддя національної категорії, м. Івано-Франківськ; тел. +380504547640, +380985040538, e-mail: baltazhy@ukr.net).
До участі у змаганнях допускаються спортсмени областей, міст Києва і Севастополя, АР Крим, міст, ФСТ, ДЮСШ, спортивних клубів.