Шашки в світі

Композиція

Нова література

Головна » Архів матеріалів

Відповідно до календаря ФМЖД з 29.04 по 06.05.2023 у м. Дрансі (Франція) заплановано проведення етапу Кубку світу з шашок-100.

Заявки від обласних осередків на участь у цьому змаганні необхідно подати до НФШУ на електронну адресу: yuriy_a1@ukr.net до 26 березня 2023 року.

Для чоловіків призивного віку (18-60 років) разом із заявкою додаються наступні документи у форматі .pdf:
1. Для призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці;
для військовозобов'язаних – військовий квиток або тимчасове посвідчення;
2. Заява на НФШУ щодо вчасного повернення в Україну до 8 травня 2023 року;
3. Заява на Мінмолодьспорт з дозволом на обробку персональних даних.

РЕГЛАМЕНТ

Переглядів: 77 | Додав: bos | Дата: 20.03.2023 | Коментарі (0)

12-14.05.23 Мізано (Італія)- чемпіонат Європи з шашок чекерс: чоловіки, жінки, юнаки (2005 р.н). Заявки від обласних осередків kykoleva@ukr.net до 30.03.23

РЕГЛАМЕНТ

Переглядів: 72 | Додав: bos | Дата: 17.03.2023 | Коментарі (0)

З великим сумом повідомляємо, що  на 74 році життя, пішов з життя президент Рівненської федерації шашок,  майстер спорту  України, багаторазовий призер чемпіонатів світу та Європи серед гравців з вадами зору - Іткін Леонід Борисович.

Він назавжди залишиться в наших серцях.

Приносимо щирі співчуття рідним і близьким

Переглядів: 104 | Додав: bos | Дата: 22.02.2023 | Коментарі (0)

Відповідно до календаря EDC з 18.03 по 26.03.2023 року в Польщі заплановано проведення Чемпіонату Європи з шашок-100 серед ветеранів (1973 р.н. та старше) (класична, швидка, блискавична ігри).

Заявки від обласних осередків на участь у цьому турнірі необхідно подати до тренерської ради за електронною адресою igorgubarev07@gmail.com до 19 лютого 2023 року.

РЕГЛАМЕНТ

Переглядів: 92 | Додав: vpopruha | Дата: 16.02.2023 | Коментарі (0)

02-05.05.23 відбудеться чемпіонат світу серед жінок та юнаків, турнір претендентів серед чоловіків з шашок чекерс.

Заявки від обласних осередків надсилаються у тренерську раду kykoleva@ukr.net до 14.02.23

Інформація

Переглядів: 111 | Додав: bos | Дата: 28.01.2023 | Коментарі (0)

Відповідно до календаря EDC з 18.03 по 26.03.2023 року в Польщі заплановано проведення Чемпіонату Європи з шашок-100 серед молоді (вікова категорія до 27 років) (класична, швидка, блискавична гра). Регламент та інформація щодо обмеження кількості учасників від країни з'явиться пізніше.

Заявки від обласних осередків на участь у цьому турнірі необхідно подати до тренерської ради за електронною адресою nastya.glushko.2000@gmail.com до 05 лютого 2023 року.

РЕГЛАМЕНТ

Переглядів: 95 | Додав: bos | Дата: 25.01.2023 | Коментарі (0)

З 1 жовтня по 30 листопада відбувся чемпіонат України з шашок (шашкова композиція, складання). Учасники надсилали поштою на адресу змагання не більше 6 (шести) творів з шашок-100 у кожному із наступних п’яти розділів: проблеми, мініатюри, дамкові проблеми, етюди, задачі. Наразі підведено остаточні підсумки чемпіонату України, в якому взяли участь 17 авторів з 14 регіонів країни. В загальній кількості вони представили 269 творів. Серед учасників чемпіонату 1 гросмейстер та 14 майстрів спорту.

Переглядів: 207 | Додав: vpopruha | Дата: 01.12.2022 | Коментарі (0)

З 30 жовтня по 6 листопада у турецькому місті Анталія відбувся молодіжний чемпіонат світу з шашок-100. В трьох програмах – з класичної (CLASSIC), швидкої (RAPID) та блискавичної (BLITZ) ігор – взяли участь понад 230 спортсменів з 19 країн світу. Нажаль, із-за військових дій у нашій країні, дехто з українців приїхати до Туреччини не зміг. На тлі великої конкуренції в кожній віковій категорії українські шашкісти виступили дуже достойно, завоювавши у різних програмах ЧСм-2022 сім нагород різного ґатунку (1 золота, 5 срібних, 1 бронзова медалі).

В рамках молодіжного чемпіонату світу були зіграні три окремих турніри в 10-ти вікових категоріях. Українці боролися за нагороди у 9-ти з них. Вперше на ЧС введена вікова категорія до 8-ми років. Також вперше на молодіжному шашковому мундіалі було проведено змагання з швидкої гри.

Найпрестижнішими та найдовшими за терміном часу були змагання з класичної гри. В цій програмі чемпіонату спортсмени виборювали нагороди протягом 6-ти днів. Медальними виявилися виступи наших «кадетів» (вік учасників не повинен перевищувати 16 років) майстра спорту України Андрія Блохи з Кам’янського (Дніпропетровська область) та першорозрядниці Катерини Мойсей з міста Іршава (Закарпатська область). У змаганнях серед юнаків Андрій був другим, а Катерина серед дівчат – третьою. До речі «бронзовий» результат Мойсей дозволив їй виконати міжнародний норматив кандидата у майстри спорту FMJD.

Більш вдалими виявилися результати української молоді в швидких програмах чемпіонату – рапіді та бліці. У запеклій боротьбі дві срібні медалі в кожній із програм виборов першорозрядник Данило Соколов. Гарний виступ харків’янина у категорії «юніори» тепер дозволяє йому розраховувати на присвоєння звання майстер спорту України. Чергові свої нагороди, цього разу срібні, завоювали Андрій Блоха та Катерина Мойсей. Завдяки натхненій грі кандидатки у майстри спорту Василиси Куценко з Харкова, яка виступала серед однолітків у категорії «молодші кадети», Україні вдалося вибороти «золото» за тур до кінця змагань. На церемонії нагородження у Туреччині на честь новоспеченої юної чемпіонки світу пролунав гімн України.

Були непогані мед ... Читати далі »

Переглядів: 172 | Додав: vpopruha | Дата: 10.11.2022 | Коментарі (0)

На змаганнях з шашок-100 у нідерландському місті Бейлен успішно виступили українські спортсмени. Нагороди у програмах зі скороченим контролем часу вибороли Юрій Анікєєв, Вікторія Мотрічко, Артем Іванов.

У швидкій грі (рапід) срібним призером серед чоловіків став українець Артем Іванов, а Вікторія Мотрічко серед жінок виборола «бронзу». Юрій Анікєєв посів у турнірній таблиці розмістився на 4-й позиці.

У блискавичній програмі (бліц) на п'єдестал піднялися Юрій Анікєєв та Вікторія Мотричко, які здобули срібні нагороди. Цього разу першим за межею топ-3 опинився Артем Іванов, який став четвертим.

Переглядів: 104 | Додав: vpopruha | Дата: 10.11.2022 | Коментарі (0)

З 3 до 9 жовтня в бельгійському місті Кортрейк відбувся чемпіонат Європи з шашок-100 серед чоловіків та жінок. Українські шашкісти вибороли нагороди різної якості як в особистому, так і в командних заліках. У двох турнірах з класичної гри, а саме цей вид програми був представлений на Євро, взяли участь 9 спортсменів (4 чоловіка та 5 жінок) з України.

В Open-змаганнях гросмейстеру Юрію Анікєєву (Харків) не вистачило лише одного очка, щоб претендувати на призове місце. Разом із латвійським та французьким шашкістами він поділив 5-7 місця. Виступ жінок виявився більш вдалим. Лише коефіцієнт завадив гросмейстеру Вікторії Мотрічко посісти перше місце. За підсумками 9-ти зіграних турів українка мала однакову кількість набраних очок разом із польськими спортсменками. Але доля вирішила по-своєму – одеситка стала «бронзовим» призером чемпіонату Європи. Близькими до медального успіху були ще три шашкістки. Гросмейстери Ольга Балтажи (ІваноФранківск), Олена Коротка (Кам’янське) та Юлія Макаренкова (Харків). Вони фінішували відповідно на 5-й, 6-й та 7-й позиціях.

У чорно-білих перегонах участь також взяли гросмейстери Артем Іванов (Івано-Франківськ) і Ігор Кірзнер (Запоріжжя), майстри спорту Юрій Бобков (Запоріжжя) і Анастасія Глушко (Харків) та першорозрядниця Аглая Шинкаренко (Харків).

Вдалими виявилися підсумки в командних заліках. І серед чоловіків, і серед жінок українські збірні посіли другі місця. Вітаємо наших спортсменів із медалями!

На черзі – два чемпіонати Європи з шашок-100. Змагання з швидкої (rapid) та блискавичної (blitz) ігор будуть зіграні 22 та 23 жовтня у голландському містечку Байлен.

Переглядів: 159 | Додав: vpopruha | Дата: 10.10.2022 | Коментарі (0)